Відкриття ринку землі: ключові питання земельної реформи
опубліковано 09 вересня 2021 року о 13:05

Відповідно Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сількогосподарського призначення” від 31.03.2020 №552-ІХ, який набрав чинності 01 липня 2021 року, з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року продаж (інше відчуження) земельних ділянок , які раніше не продавалися, дозволяється на користь фізичних осіб - громадян України, громади та держави. Земельна реформа безпосередньо стосується земель сільськогосподарського призначення (паїв).

Перш за все, якщо Ви є власником паю, необхідно наголосити, що Вам не обов’язково продавати свій пай у зв’язку із введенням в дію Закону (власник паю сам вирішує, продавати свою землю, чи ні).

Що ж стосується ціни, за якою Ви зможете купити (продати) земельну ділянку, роз’яснюємо наступне: держава не диктуватиме ціну землі: вона буде предметом домовленості покупця та продавця, тобто Ви можете пропонувати суму, за яку Ви б хотіли придбати земельну ділянку, а продавець може бути згоден з нею або ж ні. Якщо продавцеві буде запропонована більша ціна, він має право Вам відмовити у купівлі його земельної ділянки.

Якщо ж Ви є орендодавцем земельної ділянки, то орендар має переважне право на її купівлю за умови запропонованої гідної ціни за неї.  Якщо ж Вам  буде запропонована вища ціна, аніж запропонували особи з пріоритетним правом, можете продавати свій пай тим особам, які пропонують більшу ціну.

Вартість землі прив’язана до нормативно-грошової оцінки землі, нижче якої вона не може встановлюватись. Розрахунок за землю у разі придбання має проводитись у безготівковій формі. Передбачена процедура придбання землі з розстрочкою платежів. А також закон забезпечує переважне право під час придбання землі сільськогосподарського призначення для тих, хто її обробляв до моменту продажу.

Для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки у покупця та продавця повинні бути наступні документи:

1.Паспорт та ідентифікаційний код.

2.Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки

3.Документи на право власності (свідоцтво про право власності на земельну ділянку, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або державний акт)

4.Витяг з Державного земельного кадастру

Слід відмітитищо на документі, що підтверджує право власності на ділянку, має бути її кадастровий номер. Якщо він відсутній, його необхідно присвоїти.

Чи припиняється дія договору оренди після продажу землі - Ні, не припиняється. За виключенням випадку, коли в тексті договору оренди прописана така умова.

Чи треба буде переоформлювати документи на оренду в разі продажу земельної ділянки – Ні, не потрібно. Перехід прав та обов'язків відбудеться автоматично.

 За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресоюhttps://legalaid.gov.ua/

Адреса Магдалинівського бюро правової допомоги: смт. Магдалинівка, вул. Центральна, 84 (колишнє приміщення райвійськкомату). Засоби зв’язку (05691) 2-11-96. Електронна адреса: mahdalynivske@legalaid.dp.ua.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux