Відсторонення від роботи у воєнний час
опубліковано 18 квітня 2022 року о 16:45

Окрім звичного надання правової допомоги, в режимі воєнного стану бюро надає безліч консультацій в телефонному режимі особам з інших областей, які перебувають в особливих умовах,  питання досить різні та потребують вивчення із врахуванням особливого стану в країні. За останні дні неодноразово були звернення щодо відсторонення від служби у зв’язку з тим, що особа евакуювала свою сім’ю через активні бойові дії  та вчасно не мала можливості з’явитися на робочому місці.

            Основоположні права громадян, пов’язані з реалізацією права на працю передбачені статтями 43-46 Конституції України. Однак відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень.

Відсутність працівника на роботі у зв’язку з бойовими діями не може бути кваліфікована як прогул без поважної причини. Тому, до з’ясування причин відсутності працівника та отримання від нього письмових пояснень, доцільно обліковувати його, як працівника, відсутнього з нез’ясованих або з інших причин.

Слід зазначити, що працівники, які не виходять на роботу внаслідок ведення воєнних дій та пов’язаних з ними обставин, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України за прогул без поважної причини.

Зазначене обумовлено необхідністю збереження життя та здоров’я таких працівників та їх сімей і вважається як відсутність на роботі з поважних причин.

Зазначений час неявки працівника у табелі обліку використання робочого часу доцільно відмічати умовним позначенням «І» – інші причини неявок або «НЗ» - неявка з нез’ясованих причин. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.


За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua/

- правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

- за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/

Адреса Магдалинівського бюро правової допомоги: смт. Магдалинівка, вул. Центральна, 84. Засоби зв’язку (05691) 2-11-96. Електронна адреса: mahdalynivske@legalaid.dp.ua/.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux