Які ставки судового збору у 2022 році
опубліковано 18 січня 2022 року о 13:00

З січня 2022 року в Україні змінився прожитковий мінімум для працездатних осіб і як результат це вплинуло на розмір судового збору.

Слід зазначити, що з 1 січня цього року прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2 393 грн.

Згідно пункту 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Оскільки, сума прожиткового мінімуму збільшилася, то і розмір судового збору наразі більший.

Зрівнюючи суми - за подання заяви до суду про розірвання шлюбу у минулому році сплачувався судовий збір у сумі 908,00 грн., а в цьому році – 992,40 грн., за подання заяви у справах окремого провадження (встановлення факту належності правовстановлюючих документів) у минулому році сплачувався судовий збір у сумі 454, 00 грн., а в цьому році – 496,20 грн.

Згідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються певні категорії осіб.

Наприклад, це позивачі у справах про стягнення аліментів, про поновлення на роботі, особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зауважимо, що наявність самої лише довідки внутрішньо переміщеної особи не дає пільг зі сплати судового збору.

За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua/

- правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

- за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/

Адреса Магдалинівського бюро правової допомоги: смт. Магдалинівка, вул. Центральна, 84. Засоби зв’язку (05691) 2-11-96. Електронна адреса: mahdalynivske@legalaid.dp.ua/.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux