До уваги керівників сільськогосподарських підприємств і власників бджіл!
опубліковано 02 травня 2022 року о 17:00

Магдалинівська селищна рада інформує:

Під керівництвом Першого заступника Міністерства аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького відбулася нарада у форматі Zoom-конференції щодо питання профілактики отруєнь бджіл, на якій обговорювалися:

– вимоги законодавства щодо застосування засобів захисту рослин та необхідності завчасного повідомлення про їх планове використання;

– основні причини отруєння бджіл, заходи щодо профілактики їх загибелі, а також механізми установлення факту отруєння бджіл.

З метою інформування оприлюднюємо рекомендаційні матеріали для подальшого використання в роботі серед пасічників і представників агроформувань різних форм власності.

Алгоритм дій при отруєнні бджіл засобами захисту рослин

Пам'ятка для фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин

Пам'ятка для органів місцевого самоврядування

Презентація "Заходи щодо профілактики отруєння бджіл"


1. Algoritm dij bdzholu.pdf

2. Памятка.pdf

3. Памятка для ОМС.pdf

4. Презентація.pdf


ІНФОРМАЦІЙНА  ДОВІДКА

Як працювати пасічникам в умовах воєнного стану

Війна порушила плани бджолярів, але, незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.

Мінагрополітики підготувало детальні рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам.

1. Реєстрація, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами

Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився, та із порядком реєстрації можна детально ознайомитися на порталі Дія.

Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки – для цього треба надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У цей паспорт на постійній основі слід вносити дані про клінічний огляд бджіл та контроль хвороб.

Держпродспоживслужбу – інформувати про всі зміни в роботі паски.

2. Перевезення (кочівля) пасіки

Під час обробітку с/г культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Попередньо необхідно визначити кількість бджолиних сімей, які підлягають перевезенню. У державній лікарні ветеринарної медицини району – підтвердити благополуччя району щодо карантинних хвороб бджіл, з’ясовути ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання та можливість перевезення на медозбір і запилення. А також отримати власне дозвіл на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення – ветеринарне свідоцтво за формою № 1.

Крім того, господар пасіки повинен отримати письмове запрошення від господарства на запилення культур, а також довідку від сільського голови про дозвіл на розміщення пасіки. Тільки тоді можна починати перевозити пасіку.

Після прибуття в район медозбору для запилення бджоляр зобов’язаний пред’явити в орган державної ветеринарної медицини району (міста) ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасік.

Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головними управліннями Держпродспоживслужби областей.

Якщо процес перевезення (кочівлі) припадає на комендантську годину, про це обов’язково слід повідомити відповідну військову адміністрацію та поліцію. Адже в комендантський час не можна перебувати на вулиці без відповідного дозволу на переміщення транспортних засобів.

Перевезення (кочівлю) пасіки треба погоджувати з обласними військовими адміністраціями. Так, вони мають володіти даними про місце запланованого розташування пасіки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки); час та дату запланованого прибуття та виїзду; кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки; а також мати контактну інформацію власника пасіки або уповноваженої ним особи.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux