Реалізація права на купівлю землі
опубліковано 18 жовтня 2021 року о 11:15

Право власності в Україні гарантовано Конституцією, попри це, у земельній сфері в частині можливості розпорядження своєю власністю це положення не спрацьовує. Запровадження повного і відкритого ринку земель є обов'язком держави.

Крім основних етапів земельної реформи є ще й основні її умови. Основною умовою для продажу земельної ділянки (паю) є кадастровий номер. На документі, що підтверджує право власності на земельну ділянку, має бути її кадастровий номер. Якщо він відсутній, його необхідно присвоїти. Як це зробити? Необхідно звернутися до землевпорядної організації, яка має в штаті не менше двох інженерів землевпорядників, для створення обмінного файлу. Організація може бути як державною, так і недержавною, і обов'язково мати у своєму штаті не менше двох інженерів-землевпорядників. Обмінний файл формується на підставі технічної документації з землеустрою по встановленню меж земельної ділянки. Землевпорядна організація передає до відділу Держгеокадастру заяву власника земельної ділянки про присвоєння кадастрового номера та необхідні документи, в тому числі обмінний файл. Згодом землевласник отримує витяг із Державного земельного кадастру із кадастровим номером.

Як знайти покупця на земельну ділянку, де буде посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки (паю), які сплачуються податки, які документи необхідно – з цими питаннями звертаються громадяни найчастіше. Якщо земля в оренді , чи можна її продати - так, можна. Але ваш орендар має переважне право на придбання. Щоб продати земельну ділянку іншій особі, ця особа повинна запропонувати більш високу ціну, яку орендар відмовиться платити.

Відповідно до ст. 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно  у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму.

У разі продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення (паю), необхідно сплатити: державне мито – 1% від оцінки: військовий збір – 1,5% від оцінки

          Якщо ви володієте ділянкою менше трьох років, або в цьому році вже укладали договір купівлі-продажу нерухомого майна (іншої земельної ділянки, квартири, будинку), вам треба буде додатково сплатити податок з доходів фізичних осіб в розмірі 5% від оцінки.

 За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://legalaid.gov.ua/


- правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

- за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/


Адреса Магдалинівського бюро правової допомоги: смт. Магдалинівка, вул. Центральна, 84. Засоби зв’язку (05691) 2-11-96. Електронна адреса: mahdalynivske@legalaid.dp.ua/.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux