Відділення із соціальної роботи та соціального супроводу сімей/осіб КУ "Центр надання соціальних послуг" Магдалинівської селищної ради з метою долучення до інформаційної кампанії до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми проводить роз'яснювальну роботу серед населення та безпосередньо серед отримувачів соціальних послуг.
Слід зазначити, що торгівля людьми – це злочин, що ґрунтується на вербуванні, приховуванні та перевезенні людей виключно з метою їхньої експлуатації. Кожного року ошукування мільйонів людей в усьому світі приносить торговцям людьми надприбутки.
Торгівля людьми є серйозною проблемою в Україні. Жертвами торгівлі стають не тільки жінки, а й чоловіки та діти. Кількість жертв з року в рік зростає в усьому світі.
Характерні ознаки торгівлі людьми:
Форми торгівлі людьми:
Як не стати жертвою торгівлі людьми під час війни:
Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальною для України.
Особливо питання торгівлі людьми загострилось в період вимушеної масової евакуації людей, коли всі кордони вводять спрощені режими пропуску. Правозахисники вже фіксували такі спроби зловмисників, й тому закликають всіх, а особливо молодь та жінок з дітьми, бути уважними та дотримуватися простих правил безпеки.
Однак не всі люди, які виїзжають за кордон розуміють мови країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом допомоги та працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.
Аби убезпечити себе, радять:
тримати при собі паспорт та показувати його лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
якщо є можливість, то сфотографуйте свій паспорт і надішліть фото людям, яким ви довіряєте;
не сідайте в машину наодинці;
за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості — документи тих осіб, які організовують перевезення;
домовтеся про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
за найменших підозр повідомляйте в служби та/або організації: поліцію, прикордонникам, волонтерам, працівникам гуманітарних місій тощо.
Правозахисники радять повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.
Якщо щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру під час перебування за кордоном, необхідно:
звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
бігти до місця загального користування – державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.
Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.
Директор Михайло ГУЙВАН
Завідувач відділення Людмила ГОРОБЕЦЬ